Články

Co je spoření ve zlatě?

Jde o metodu investování formou postupného nákupu zlatých slitků a mincí, tedy investičních produktů České mincovny a renomovaných světových dodavatelů.

Spoření má podobu pravidelných měsíčních plateb. V průběhu spoření se pak finanční prostředky postupně mění na zlaté investiční produkty.

Online prostředí Zlatého konta poskytuje jednoduchou kontrolu nad spořením a neustálý přehled o naspořené částce i produktech.

1) Spoření najisto

Zlato je osvědčenou komoditou se stabilním zhodnocením, která přetrvá po celé generace. Lze jej bezpečně skladovat, snadno převážet a dělit. Nákup zlata je osvobozen od daně z přidané hodnoty a při jeho prodeji se neplatí daň z příjmů. Zlato je tak ideálním prostředkem pro spoření a uložení finančních prostředků.

2) Žádné poplatky

Česká mincovna je spolehlivou a profesionální společností, pro kterou jsou důvěra a spokojenost klientů nejdůležitějšími měřítky úspěchu. Proto každý, kdo u ní spoří neplatí žádné poplatky. Složí se pouze garanční jistina, která bude po ukončení spoření vrácena v plné výši.

3) Uskladnění zlata zdarma

Investiční zlato, které je zakoupeno prostřednictvím spoření, si lze uložit do bezpečných trezorů České mincovny, a to zcela zdarma. Při skladování zlata uplatňuje stejné parametry jako v případě zboží z drahých kovů pro Českou národní banku. Zlato si lze kdykoli odnést domů nebo Česká mincovna nabízí jeho odkup.

4) Reálný fyzický produkt

Spořením do zlata s Českou mincovnou se získává reálný, fyzicky existující produkt s vysokou hodnotou, která je prověřena tisíciletími. Jeho vlastnictví je zcela individuální a výhradní. Zlato je věčné a bude vždy k dispozici – kdykoli se s ním lze potěšit a nakládat s ním dle vlastního uvážení.

5) Zhodnocení úspor

Do doby naspoření dostatku peněz na nákup zlatého produktu nastřádané peníze nezahálejí. Při řádném spoření, v závislosti na zvoleném druhu produktu, lze získat až 4,7% roční bonus z aktuálního zůstatku na Zlatém kontě. Tento bonus pak bude použit jako sleva při výsledném nákupu zlata.

6) Přehled za všech okolností

Každý klient má ke svému Zlatému kontu zřízenému u České mincovny neomezený online přístup. Kvůli nákupům zlata tak nemusí nikam cestovat – elektronické prostředí je jednoduché, přehledné a praktické. Pokud však preferuje osobní kontakt, jsou k dispozici zákaznické linky a prodejny v Praze, Brně a Jablonci nad Nisou.

7) Spoření se silným partnerem

Česká mincovna působí na trhu již čtvrt století. Jejich stálým a nejvýznamnějším klientem je Česká národní banka, pro kterou razí všechny české mince. Stejnou úroveň zabezpečení a služeb jako centrální bance České republiky nabízí všem svým klientům.

2 Shares

One Comment

  1. Hezký den, co se týče investic do zlata, nějaké informace jsou třeba na těchto stránkách: http://www.top-gold.cz/. Doufám, že se vám budou hodit.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..