Ivestiční mince

Zkušenosti s nákupem a prodejem zlata, ceny zlata, kde nejlépe nakoupit a prodat investiční zlato.
niki
Příspěvky: 3
Registrován: pát 13. čer 2014 12:10:56

Ivestiční mince

Nový příspěvek od niki »

Vyplatí se v dnešní době nakupovat zlaté investiční mince? A jaké jsou podle Vás nejlepší. Na trhu je mnoho druhů těchto mincí a drobný investor se v tom těžce orientuje. Děkuji
pyrda
Příspěvky: 30
Registrován: pát 13. čer 2014 16:56:50

Re: Ivestiční mince

Nový příspěvek od pyrda »

Já osobně třetinu peněz investuji do zlatých investičních mincí. Kupuji si převážně 1 dukáty z Vídeňské mincovny s vyobrazením Františka Josefa I. Jsou to pro mě krásné mince i po sto letech. No posuďte sami;-)
investicni zlate mince.JPG
investicni zlate dukaty.JPG
alik7
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. čer 2014 13:34:04

Re: Ivestiční mince

Nový příspěvek od alik7 »

Doporučuji kupovat spíše levnější mince a mince nízkých hmotností. Ty se vcelku dobře a rychle dají prodat. V případě nouze a vypuknutí krize se snadno dají směnit za jidlo, benzin a jiné důležité komodity , které Vám mohou zachránit nebo usnadnit život ;)
Uživatelský avatar
Ludmila
Příspěvky: 3
Registrován: stř 17. zář 2014 22:09:33

Re: Ivestiční mince

Nový příspěvek od Ludmila »

Já mám slabost pro africké 1/10 uncové africké KRUGERRANDy. Ta mince nemá chybu a není problém ji kdekoliv ve světě prodat.
Uživatelský avatar
Modrozub
Příspěvky: 4
Registrován: ned 28. zář 2014 10:15:22

Re: Ivestiční mince

Nový příspěvek od Modrozub »

V tomto směru jsem patriot. Dle mého názoru jsou nejkrásnější a pro znalého investora nejzajímavější jako investice investiční zlaté Československé dukáty a jejich díly. Bohužel některé ročníky jsou pro drobné investory téměř nedostupné, ale je spousta ročníků, které lze zakoupit v řádech tisíců Kč.

http://stribrnak.cz/ceskoslovenske-svat ... ke-dukaty/
Uživatelský avatar
Gagarin
Příspěvky: 36
Registrován: sob 20. zář 2014 6:42:31

Re: Ivestiční mince

Nový příspěvek od Gagarin »

Dnes je zlato za rozumnou cenu a rozhodně se vyplatí pár zlaťáků na horší časy zakoupit. Když vidím jak se sem žene vlna nájezdníků z blízkého východu a vlády EU a našeho státu s tím nic nedělají, je třeba počítat s kolapsem ekonomiky v Evropě. Minimálně se zhroutí penzijní a sociální systém, který nájezdníci v průběhu let pěkně vysajou.....
pyrda
Příspěvky: 30
Registrován: pát 13. čer 2014 16:56:50

Re: Ivestiční mince

Nový příspěvek od pyrda »

Docela zajímavě vypadá kulatý investiční slitek 1/1 Oz od fy Argor-Heraeus. Sice na krásně provedené investiční mince např. z Videňské mincovny nemá, ale jako nápad je to dobré a své kupce si určitě oproti běžným slitkům najde.
argor-heraeus-roundbar.jpg
argor-heraeus-roundbar.jpg (116.39 KiB) Zobrazeno 15077 x
Uživatelský avatar
Jacky
Příspěvky: 13
Registrován: pon 10. lis 2014 11:45:53

Re: Ivestiční mince

Nový příspěvek od Jacky »

Zajímavou alternativou ke zlatým mincím jsou určitě zlaté slitky. Mě osobně v poslední době zaujal výrobek z švýcarské rafinérie Valcambi. Jedná se o slitky CombiBar

Zlaté slitky CombiBar mají ideální předpoklad stát se univerzálním nástrojem pro rychlou zpeněžitelnost Vaší zlaté rezervy. Slitky CombiBar jsou lehce dělitelné slitky na předem připravené dílky.
Myšlenka na uvedení tohoto produktu vznikla v roce 2010. Zlaté slitk se vyrábějí v několika variantách podle hmotnosti 5 g, 10g, 50g 100g zlata. Ryzost je 999,9.
zlate-slitky-valcambi.jpg
zlate-slitky-valcambi.jpg (97.11 KiB) Zobrazeno 14953 x
combibar-valcambi.jpg
combibar-valcambi.jpg (20.01 KiB) Zobrazeno 14954 x
Odpovědět