Kde kupujete zlato?

Zkušenosti s nákupem a prodejem zlata, ceny zlata, kde nejlépe nakoupit a prodat investiční zlato.
Uživatelský avatar
jirik
Příspěvky: 5
Registrován: ned 24. srp 2014 15:19:27

Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od jirik »

Chci se s Vámi poradit, kde je výhodné nakupovat zlato? Rád bych investicí do zlata, chtěl pravidelně ukládat do zlata nějaké peníze na horší časy. Děkuji za Vaše typy.
alik7
Příspěvky: 12
Registrován: úte 24. čer 2014 13:34:04

Re: Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od alik7 »

Několik investičních zlatých mincí jsem nakupoval v eshopu u společnosti zlate-mince.cz. Myslím, že je neměli skladem, ale do týdne se ozvali a mohl jsem si je vyzvednout v Praze na jejich pobočce, která má otevřeno do 18 hod.
Richtrader
Příspěvky: 2
Registrován: pát 19. zář 2014 9:57:42

Re: Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od Richtrader »

Umím poradit, mám na to knížku jako ebook. Sám se věnuji tomuto oboru více jak 7 let.
Uživatelský avatar
krizak
Příspěvky: 49
Registrován: ned 28. pro 2014 0:38:03

Re: Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od krizak »

Zlato nakupuji u ČM AURUM jehož provozovatelem je Česká mincovna. Založil jsem si zde Zlaté konto a v něm si spořím do fyzického zlata.

Výhody:
- Možnost jednorázového investovaní do slitků, či investičních mincí.
- Spoření ve zlatě a jednou za měsíc nebo půlrok naspořenou částku proměnit v investiční zlato.
- Zlatý sejf - zlato můžete mít uloženo v trezorové místnosti včetně pojištění zlata
- Zlatý certifikát podložený reálným zlatým slitkem
- Zpětný výkup zlata aj. výhody
Uživatelský avatar
Gagarin
Příspěvky: 36
Registrován: sob 20. zář 2014 6:42:31

Re: Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od Gagarin »

Podobné možnosti investování a spoření do zlata nabízí společnost Golden Gate CZ.


Jak spoření funguje:
spořit lze již od 500 Kč
sami si určíte, kolik chcete naspořit
spořit můžete do zlatých či stříbrných slitků
postupně naspoříte vybraný slitek
jakmile naspoříte slitek, fyzicky jej dostáváte
spoříte do dalšího slitku
slitek můžete kdykoli odprodat (garantován výkup)
spoření lze kdykoli navýšit i vynechat
v klientské zóně máte absolutní přehled o svém spoření

Mají docela slušné výsledky viz. tiskovka níže.
http://www.zlatokopove.cz/v-roce-2014-p ... 88-mil-kc/
Uživatelský avatar
Kobiki
Příspěvky: 7
Registrován: pon 04. srp 2014 14:40:39

Re: Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od Kobiki »

U těch investičních společností bych se bál různých poplatků. Konečnou cenu nakoupeného zlata to výrazně zvyšuje. Pokud můžete měsíčně utratit několik tisíc Kč, tak bych spíše volil nákup investičních mincí nebo slitků přímo u prodejce a rovnou si je strkal do trezorů.
Radegast
Příspěvky: 2
Registrován: sob 16. kvě 2015 13:12:31

Re: Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od Radegast »

Teď nám cena zlata padá dolů dnes je 1 g zlata za 871,46 Kč. Je určitě dobré se zásobit a investovat, než se zase trh posune směrem nahoru. ;)
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. čer 2017 8:49:41

Re: Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od zdenda »

Já nakupuji zlato u společnosti Zlaterezervy. Bohužel mají pouze zlaté investiční mince od 1/4 Oz výše. V nabídce mi chybí klasické dukáty. :(
Raw
Příspěvky: 6
Registrován: pát 18. bře 2022 0:56:12

Re: Kde kupujete zlato?

Nový příspěvek od Raw »

Investiční zlato kupuji v Obecním domě v Praze, ale na internetu je taky hodně prodejců, potíž je v tom, že mnozí mají ceny zbytečně vysoko a není lehké se vyznat co je dobrá cena a co už ne. Proto je dobré ceny porovnávat právě u různých obchodníků a koupit tak nejlevněji a na to je ideální porovnávač cen zlata, kde jsou slitky a cihličky od 1g až do 1kg a také zlaté mince. Je tam výpis e-shopů a jejich cena, ale přímo na koncovém eshopu může být cena trošku jiná než ve srovnávači. Srovnávač aktualizuje ceny několikrát denně, ale prodejci to dělají každý po svém, někdo fixuje cenu po hodinách a někdo třeba po 15 minutách, proto je lepší si tu cenu porovnat přímo na jejich eshopu.
Srovnávač je tady https://www.rawgold.eu/ryzovani-zlata/1 ... niho-zlata
Odpovědět