Nedávno jsem narazil na možnost pronajmout si servery, které jsou nastavené a připravené těžit kryptoměny jako je Bitcoin, Zcash, Litecoin, Monero, Ethash, Dash, aj. Jedná se o velkou společnost hostující již 500 tis. drobných těžitelů kryptoměn. Tak pokud budete mít zájem mrkněte na tento odkaz
Doma na počítači těžit kryptoměny nejde, je k tomu nutný výkonný hardware. A pokud ho seženete, tak to množství spotřebované elektrické energie a času do konfigurace těžebního počítače asi nestojí za to. I když kdo ví Pokud víte o strojích, které se dají sehnat za rozumný peníz, dejte vědět.
Tuto těžební společnost ještě neznám, ale pár stovek dolarů do ní zkusím investovat.
Rozhodně nezkoušejte těžit digitální měny bez ASIC zařízení. Obyčejné počítače Vaše ani Váš chytrý telefon nejsou dostatečné pro těžení kryptoměn v dnešní době. Takové těžení je považováno za zbytečné a nevýdělečné kvůli nízké efektivitě. Jediné řešení je zakoupit specializovaný hardware, který začíná v řádech 100 USD nebo si jej pronajmout. Ale z důvodu velkého boomu se na tato speciální těžební zařízení mnohdy čeká v řádech měsíců..
Bez speciálního HW, levné elektřiny se těžit dnes BTC asi doma nevyplatí. Ale je plno různých kryptoměn na kterých se dá slušně vydělat. Chce to však mít šťastnou ruku jako ve všem.
pro porovnání trocha čísel o HW.
ASIC specializovaný procesor pro těžbu AntiMiner S9 dává 14*10^12 sha256 hashů za sekundu
Nejrychlejší Xeon od intelu asi 3*10^6 hashů za sekundu (vysoká spotřeba elektřiny)
Nejrychlejší grafická karta končí cca na 10^9 hashů za sekundu (vysoká spotřeba elektřiny)
FPGA, které jsou spíše zatím experimentální umí i 20*10^12
Jak se těží Bitcoiny v Číně. Na jejich levnou elektřinu, pracovní sílu nikdy mít Evropa nebude. Proto se z Číny stála Bitcoinová velmoc v těžbě této digitalní měny. Zajímavý dokument, sice je starší,ale má stále co říct.
Jaká kryptoměna se v současnosti vyplatí těžit? Zcach, Litecoin, Dash, Ethash, Monero, atd. Bitcoin asi nebude ideální, i když jeho současná cena je velmi lákavá!