Články

Discovery uvede novou řadu svého nejsledovanějšího pořadu Zlatá horečka

Reality show Zlatá horečka, divácky nejoblíbenější pořad stanice Discovery, se dočkal svého pokračování. První díl sedmé řady mohou diváci vidět už 2. ledna 2017.

Jakmile na Klondiku začnou tát ledy, horníkům odstartuje další sezóna extrémního riskování, jen aby se dostali k většímu množství zlata, než kdy dříve. Diváci se opět mohou těšit na své oblíbené hrdiny pořadu Hoffmanna, Beetse a Schnabela, jejich přátele i rodiny, kteří se ani v této řadě nevyhnou rizikům, kdy jeden špatný krok může stát miliony dolarů.

Parker Schnabel

Parker doslova vyrostl se zlatou horečkou, na dosah od Haines na Aljašce. Co si dokáže vzpomenout, jeho dědeček John Shnabel vedl rodinný zlatý důl Big Nugget (Velký valoun). Parker se v podstatě začal učit obchodovat a obsluhovat těžké stroje od momentu, kdy dokázal dosáhnout na pedály. Už v 16 letech převzal vedení rodinného dolu Schnabelových, a prokázal, že má kuráž vést tým dvojnásobně starých prošedivělých horníků a schopnost najít zlato.

Místo, aby šel v průběhu čtvrté řady na vysokou, Parker použil všechny svoje úspory na vzdělání, aby mohl založit vlastní provoz, a našel na Klondiku úctyhodných 1029 uncí zlata už během své nováčkovské sezóny.

Minulou sezónu se Parker v soutěži s Toddem dokázal vyšplhat až na vrchol, když se mu podařilo vytáhnout ohromujících 3362 uncí zlata v hodnotě 3,7 milionu dolaru z kutiště Scribner.

Tento rok je Parker zpět na cestě za zlatem ve Scribneru, ale poprvé ve své kariéře bude kutat bez podpory a rad svého dědečka Johna, který v březnu ve věku 96 let zemřel.

Parker Schnabel holding a gold pan.

Todd Hoffman

Todd přišel s nápadem vyrazit za zlatem na Aljašku v roce 2010 poté, co musel sledovat postupný úpadek svého leteckého podnikání v Oregonu. Zatímco ekonomika se zastavila, viděl, že cena zlata roste a roste. Inspirován svým otcem Jackem, který se v osmdesátých letech vydal na neúspěšné zlatokopecké dobrodružství, si Todd vyhledal životaschopné těžiště zlata a dal dohromady tým svých nezaměstnaných kamarádů s výbavou, kterou budou potřebovat k plnohodnotnému zahájení důlního provozu.

Se silnou vírou v Boha a v americký sen, Todd od začátku vede svůj tým k úspěchu. Po tři sezóny nahromadil potřebné know-how o důlní činnosti, vypiloval svou jedinečnou schopnost na uzavírání obchodů a přivítal nové členy týmu. Pak ale podstoupil obrovské riziko: všechny své zisky vsadil na zlatokopectví v Guyaně v Jižní Americe. Cesta však přinesla jednu katastrofu za druhou a Hoffmanova posádka se vrátila domů s pouze 2 uncemi zlata.

Od událostí v džungli ale Todd v posledních dvou sezónách vedl svůj tým na Klondiku k úspěchu. V minulém roce dal dohromady více zlata než za všechny předchozí roky dohromady, v ceně přes 3 miliony dolarů.

Nicméně po objevení zlatých valounů na povrchu a úspěšném sto-yardovém testu, který se vyplatil na téměř 20 dolarů za yard, Todd se rozhodne k dalšímu hazardu. Nyní chce získat kus zlata na nalezištích v rodném Oregonu. Navzdory bilanci na zlatých polích Klondiku vede Todd svou posádku na další zlatokopeckou výpravu, aby společně našli prvotřídní zlaté valouny a snad i proměnili americký sen v realitu přímo na svém vlastním dvorku.

Todd Hoffman holds a fake gold nugget in his hand.

Tony Beets

Tony Beets je díky své schopnosti najít zlato stejně jako kvůli svému ostrému jazyku na Klondiku legendou. Před tím, než Tony přišel v roce 1984 do Dawson City, vydělával si dojením krav a pak stavěním ropovodu. Tony je podnikatel s ostrými lokty, který nyní provozuje obrovský zlatý důl poblíž Dawson City, s názvem Paradise Hill. Mimo sezónu žije Tony s rodinou v Arizoně.

Tony se poprvé objevil v druhé řadě, kde poradil nováčkovi Toddu Hoffmanovi, že tajemství k úspěchu v těžbě zlata je vyvrtat testovací díry. Tony se pak znovu objevil ve čtvrté řadě, když pronajal Parkeru Schnabelovi pozemek a dělal mu mentora v Parkerově první zlatokopecké sezóně na Klondiku.

Tony po shromáždění 737 uncí zlata pomocí svého bagru rozjel svůj byznys na plné obrátky a ukázal tak sílu, se kterou se prostě musí počítat. Nejenže plánuje získat zlato pomocí jednoho bagru. On se rozhodl a koupil další.

V letošní sezóně bude muset Tony žonglovat se svým podnikáním v dole tak, aby zůstal zajištěn hladký chod jak Paradise Hill, tak jeho stroje, zatímco sám bude převážet svůj nedávný kup, druhý obrovský bagr, který se nachází 150 mil dolů po řece Yukon.

Tony and Kevin Beets looking at the gold during the weigh in.

Zlatou horečku pro Discovery Channel vyrobila Raw Television, přičemž výkonnými producenty jsou Dimitri Doganis a James Bates a producenty seriálu pak Tim Dalby a Edward Gorsuch. Výkonnými producenty za Discovery Channel jsou Matthew Vafiadis a Chrosto Doyle, s Gregem Wolfem jako asistentem produkce.

Related Images:

3 Comments

  1. Pingback: Zlatá horečka je zpátky! | Zlatokopove.cz

  2. Pingback: Zlatá horečka je na Discovery v plném proudu. Schnabel bude poprvé kutat bez svého zesnulého dědečka! | Zlatokopove.cz

  3. S očekáváním čekám na každý díl a moc se těším. I když s Hoffmanovci to v poslední sérii asi nedopadne dobře.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..