Články

Australian Kangaroo

Předchůdce této oblíbené investiční zlaté mince nesl jméno Nugget a byl poprvé ražen v mincovně Perth Mint v roce 1986. Tyto první mince mají místo motivu klokana na rubu, motiv zlatého nugetu.

Od roku 1989 se razí Australian Kangaroo s motivem klokana a na lícní straně s portrétem britské královny Alžběty II. Motiv klokana a britské královny se každým rokem upravuje a mění, což pro sběratele může představovat velice zajímavé obohacení sbírky. Kromě pravidelných ražeb mincí je možné zakoupit mince vydávané k různým výročím např. k 25. výročí první ražby. V roce 2011 mincovna Perth Mint představila dosud největší vyrobenou zlatou minci světa. Tento Kangaroo váží jednu tunu.

Pro běžné investory se Australian Kangaroo razí v několika velikostech a to 1/20 Oz, 1/10 Oz, ¼ Oz, 1 Oz, 2 Oz a 5 Oz a od roku 1991 o minci hmotnosti 1 kg. Mezi investory jsou nejoblíbenější mince 1 Oz (31,1 g), které jsou spíše symbolicky značeny nominální hodnotou 100 AUD a tuto hodnotu obsahem zlata výrazně převyšují. Ryzost všech investiční mincí Kangaroo je 999,9/1000 Au.

Australian Kangaroo patří mezi oblíbené světové investiční zlaté mince. Jejich největšími kupci jsou převážně investoři ve východní Asii. Tyto zlaté investiční mince je rovněž možné zakoupit i v České republice.

2 Shares

One Comment

  1. Pingback: The Perth mint – Zlatokopove.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..