Články

11. narozeniny Galerie KusKovu

KusKovu ve své stálé expozici prezentuje umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a svým zaměřením je v Praze ojedinělá. Zastupuje renomované výtvarníky, jako je šperkař Karel Votipka nebo sochař Igor Kitzberger, ale hledá také mladé umělce i řemeslníky, kteří propojují tradiční kovářské řemeslo a moderní design.

Prsten, Karel Votipka

Galerie KusKovu pořádá také pravidelné výstavy. Za jedenáct let existence realizovala více než 40 výstav českých i zahraničních výtvarníků. Jednotlivé výstavy doplňuje doprovodnými akcemi – setkáními s umělci, výtvarnými dílnami nebo módními přehlídkami.

Hlava, Igor Kitzberger

KusKovu nezapomíná ani na školy, které vyučují umělecké řemeslo, a tak jedna z prvních výstav představila průřez maturitními pracemi studentů Střední umělecko-průmyslové školy v Turnově. Spolupráce s pražskými umělecko-průmyslovými školami, které vyučují obor „umělecký kovář“ vyústila v realizaci projektu „Svatopetrské kování“ – setkání uměleckých kovářů a „živé kování“ v okolí Petrské věže, která je v bezprostřední blízkosti Galerie KusKovu.

Svatopetrské kování


Kontakt:

Galerie KusKovu
Ivana Špičáková
Biskupský dvůr 6
110 00 Praha 1
+420 737 200 127
info@kuskovu.cz

www.kuskovu.cz
www.facebook.com/galeriekuskovu

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..