Články

V roce 2014 prodala společnost GOLDEN GATE CZ a.s. investiční zlato a stříbro za 598,8 mil. Kč

Společnost GOLDEN GATE CZ a.s., jednička ve spoření do zlata a stříbra v ČR, prodala v roce 2014 investiční zlato a stříbro za 598,8 mil. Kč, což představuje více než dvojnásobný meziroční nárůst v porovnání s rokem 2013, kdy tržby z prodeje dosáhly částky 271,1 mil. Kč. Společnost tak v roce 2014 celkem prodala 569 kg investičního zlata a 4 tuny investičního stříbra a získala jednoznačné prvenství v objemu prodaného investičního stříbra na českém trhu. Hrubá marže vzrostla ze 48,7 mil. Kč v roce 2013 na 56,9 mil. Kč v roce 2014. Meziročně se zvýšil také zisk před zdaněním a činil 11,9 mil. Kč. Za rok 2013 přitom společnost vykázala zisk před zdaněním na úrovni 3,6 mil. Kč. Zvýšení zisku bylo ovlivněno hlavně vyšším objemem prodeje. Provozní náklady společnosti zůstaly na úrovni roku 2013. K 31. 12. 2014 přesáhla cílová částka spoření uzavřených klienty společnosti 3,5 miliardy Kč.

Cena zlata v USD poklesla za rok 2014 o 2 %, ale v českých korunách díky oslabující měně vzrostla téměř o 13 %. Zlato tak v roce 2014 překonalo většinu korunových investic. Zlato je jedinečné aktivum, které si udrží svou hodnotu vždy, když ostatní investice selžou. Většinou nepřinese rychlý zisk, ale je na něj spolehnutí v případě krize. Zlato je skutečnou fyzickou investicí, kterou investor ocení při nejistotě nebo při propadech na finančních trzích,“ uvedl Vladimír Brůna, výkonný ředitel GOLDEN GATE CZ a.s.

Fyzické držení skutečného aktiva – fyzického zlata – odlišuje naše produkty od ostatních spořicích plánů do jiných typů aktiv, kde investice klientů spravuje někdo jiný, a oni tak nemají jistotu, že je po deseti nebo dvaceti letech dostanou vyplacené a jakou budou mít hodnotu,“ dodal Vladimír Brůna.

Průměrná měční platba klientů GOLDEN GATE CZ a.s. do spoření v roce 2014 představovala 1 500 Kč. Společnost GOLDEN GATE CZ a.s. nabízí svým klientům spořicí programy od 500 Kč měčně. Klienti tak mohou ve spoření investovat do slitků, které by pro ně byly v jednorázové investici cenově nedostupné. „Naši klienti si uvědomují reálný stav ekonomiky a finančních trhů a přesně vědí, proč zlato nakupují. Spoření do zlata je velmi vhodné zajištění na důchod. Populární jsou i spořicí programy pro děti, kdy rodiče či prarodiče dlouhodobě spoří svým potomkům na studia nebo budoucí koupi nemovitosti,“ pokračoval Vladimír Brůna.

Pravidelným spořením si klienti průměrují svou nákupní cenu a neriskují, že koupí zlato v okamžiku, kdy je na vrcholu. Investice do fyzického zlata je velmi likvidní, klienti GOLDEN GATE CZ a.s. dostanou peníze za své zlato do dvou pracovních dnů. Naši klienti si uvědomují, jak snadné je utratit v průběhu spoření peníze ze spořicího účtu v bance, a proto vnímají spoření do zlata jako ochranu před utrácením a vytváření dostatečné rezervy,“ uvedl závěrem Vladimír Brůna.

Navíc společnost GOLDEN GATE CZ a.s. odměňuje své pravidelně spořící klienty tím, že jim za jejich věrnost připisuje bonusové gramy. V roce 2014 takto klienti společnosti obdrželi jako bonus zlato a stříbro v hodnotě téměř 4 mil. Kč.

Related Images:

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..