Články

Největší mýty o diamantech, kterým dodnes věří množství lidí

Kolem diamantů existuje množství domněnek, díky kterým je považujeme za vzácnější, luxusnější než opravdu jsou. Nepochybně jsou jedinečným výsledkem práce matky přírody, ale díky důmyslné strategii těžebních společností, výrobců a prodejců jsme ochoten zaplatit za ně ještě více, než je třeba.

Nejsou tradičním šperkem při zásnubách

Více než 80% Američanů si spojuje zásnuby s diamantovým prstenem. V nedávné době to vypadá, jako kdyby diamanty byly tradiční součástí žádosti o ruku. Není to pravda. Tradice zásnub sahá až do období Římanů, ale diamantové prsteny mají úplně jiný příběh.

Kolem roku 1900 téměř nikdo nenosil diamantový prsten v krabičce. Celý boom nastartovala až těžební společnost DeBeers. Podařil se jim excelentní marketinogvý kousek a propojili manželství s čistotou diamantů. Během tří měsíců narostl prodej diamantových prstenů o 50%. Tak už víte, kde se zrodil nápad utratit několik měsíční výplatu za prsten.

Nejsou věčné

Diamanty nejsou ani věčné. Mohou shořet. Jak všichni dobře víme, diamant je vlastně pouze jinak uspořádaný uhlík, stejný jako najdeme v tužce. A stejně jako grafit v tužce, může i diamant shořet. Při teplotě přibližně 900 ° C se přemění na plyn a „zmizí“. Nezůstane po něm ani prach. AK se myslíte, že vaše diamanty se nemají jak setkat s takovou vysokou teplotou, mýlíte se. Postačí velký požár v domě nebo výbuch propan-butanové bomby.

Nejsou bezbarvé

Když se řekne diamant, obvykle si představíme průhledný kamínek. Ve světě diamantů jsou právě tyto bezbarvé klenoty nejlevnější. Diamanty existují v nejrůznějších barvách – v modré, žluté, černé, hnědé či nejvzácnější a nejdražší růžové. Barevné diamanty jsou skutečně vzácné a jejich cena je mnohem vyšší.

V roce 2016 se vydražil nejdražší diamant v dosavadní historii. V aukčním domě Christie ‚s v Ženevě koupil 14,6-karátový skvost s názvem Oppenheimer Blue hongkongský podnikatel Joseph Lau za neuvěřitelných 58 246 847 dolarů. Unikátní diamant má zbarvení Fancy Vivid, jaké má pouze jedno procento modrých diamantů. A kolik je modrých diamantů? Málo. Lepší představu budete mít, pokud vám řekneme, že pouze jeden z 200 000 vytěžených diamantů má modré zbarvení. Bohatý podnikatel koupil diamant pro svou sedmiletou dceru.

A možná nebudou ani takové vzácné

Dnes jsou diamanty považovány za vzácnou komoditu. Pravdou ale je, že jejich dnes dokážeme vytvořit bez problémů v laboratoři. Uměle vytvořené diamanty jsou k nerozeznání od těch, které vytvořila příroda. Jsou takové podobné, že i zkušený expert na drahokamy se pořádně zapotí při jejich rozeznávání.

Related Images:

3 Comments

  1. Karel Smrž

    Dobrý den, uvažuji nad investicí do barevného diamantu. Nemáte někdo zkušenosti s VVDiamonds? Předem děkuji za odpovědi. Karel

  2. Rostislav R.

    Kupoval jsem zde zásnubní prsten. Vše v absolutním pořádku, diamant je opravdu překrásný a jeho kvalita 100 % koresponduje s popisem. Velmi rychlé doručení…mohu jen vřele doporučit!!!

  3. Za mě jsou služby eshopu http://www.vvdiamonds.cz ukázkové. Pravidelně od nich odebírám drahé kameny a nikdy sem si neměla na co stěžovat 🙂

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..