Články

Pozor na padělané 250 g zlaté cihličky

Čtveřice osob ze Zlínska (3 muži a 1 žena) měla od února letošního roku vyrábět a prodávat „zlaté“ cihličky o hmotnosti 250 gramů. Wolframový kov (resp. wolframové tyčinky) byl potáhnut zlatem, označen ochrannou známkou renomované švýcarské společnosti a na slitky bylo vyraženo sériové číslo. Šlo o velice zdařilé napodobeniny, které laik není schopen rozpoznat od pravých zlatých cihliček. Každý takto vyrobený slitek byl navíc vybaven příslušným certifikátem původu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Osoby poté měly tyto cihličky prodávat či dávat do zástavy po celé České republice za částky v rozmezí od 170 do 200 tisíc korun. Při své činnosti se měly prokazovat doklady jiných osob. Je třeba uvést, že hodnota pravých zlatých cihliček stejné gramáže činí cca 250 tisíc korun. Hodnota vyrobených padělků byla stanovena na cca 50 tisíc korun (cena zlata, kterým byl potažen wolframový kov).

Kriminalistům ÚOKFK se zatím podařilo zadokumentovat prodej či zástavu celkem sedmi padělaných cihliček. Další případ zástavy už nebyl dokonán. Způsobená škoda prozatím dosáhla částky cca 1,4 milionu korun.

Všechny 4 osoby jsou obviněny z trestného činu podvodu a trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením. V případě pravomocného rozsudku jim hrozí až osmiletý trest odnětí svobody. Hlavní organizátor této trestné činnosti byl vzat do vazby.

Kriminalisté ÚOKFK se domnívají, že mohlo dojít i k dalším prodejům padělaného zlata. Proto vyzývají případné poškozené, aby se přihlásili na telefonním číslu: 775 930 816 či prostřednictvím e-mailu: uokfk.kobra@pcr.cz.

Zdroj: PČR

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..