Články

Zlatá horečka je zpátky!

Období poloviny 19. století, kdy všichni mířili na Aljašku a do Kanady poblázněni zlatem je zpět. Pod taktovkou Discovery Channel se zlatá horečka vrací v reality show Gold Rush. Obyčejní lidé ztrácejí práci vlivem hospodářské krize a tak se ženou za zlatem na Aljašku a později do Kanady. Najdou to, po čem jejich srdce touží?

Hlavní hrdinové

Hlavními hrdiny jsou tři muži – Hoffmann, Schnabel a Beets – a jejich rodiny a přátelé. Ve vedlejších rolích se napříč všemi sezónami objevilo přes 150 herců.

Hoffmannovi

Jack Hoffmann (65), bývalý zlatokop se znovu vydává na Aljašku, aby mohl po druhé žít svůj zlatý sen. Bere s sebou i svého syna Todda Hoffmanna (41). Na dlouhou cestu se spolu s nimi vydávají i Jim Thurber (54), Chris Doumitt (5í) a Greg Remsburg (41). Doumitt A Remsburg později Hoffmanna opouští a nalézají práci u Parkera Schnabela. Hoffmannovým pomáhá vybudovat těžební závod Fred Dodge, který je po první sezóně opouští. Ve druhé sezóně s nimi zlatý sen následuje i Dave Turin (52).

Schnabelovi

John Schnabel (94) je majitel dolu Big Nugget a dědeček Parkera a Paysona Schnabelových. Parker Schnabel (20) se později ocitá ve vedení dolu Big Nugget, protože jeho dědeček John Schnabel odstupuje. Oporou mu je jeho otec Roger Schnabel a zaměstnanec dolu Gary Grogan.

Beetsovi

Tony Beets (55) je majitelem dolu Tamarack, který je jeden z nejúspěšnějších v Klondike. Vlastní také důl Scribner Creek, který pronajme Parkerovi Schnabelovi pro těžbu v sezóně 4. V páté sezóně pak sám vyráží těžit zlato.

Místa

Hlavní místa, kde se děj reality show odehrává jsou na Aljašce a v Yukonu.

Na Aljašce jsou to doly Porcupine Creek, Jim Nail Placer a Big Nugget. Porcupine Creek leží na přítoku řeky Klehini v údolí Chilkat. Big Nugget se táhne podél západního břehu Porcupine Creek a Smith Creek. Třetí důl byl původně beze jména, později ve druhé sezóně Fred Dodge důl převzal a dal mu název Jim Nail Placer.

V kanadském regionu Yukon, poblíž Dawson City na řece Klondikde jsou to doly Quartz Creek, Indian River a McKinnon Creek. Důl Indian River leží 36 km jihozápadně od Dawson City. Důl Quartz Creek leží na soutoku Toronto Creek a Calder Creek, 1 km severozápadně od dolu Indian River. Důl McKinnon Creek leží 28 mil jižně od Dawson City, mezi McKinnon a Montana Creek. Důl je pronajatý od Klondike Gold Corporation.

Co se děje?

Sezóna 1

Když seriál spatřil v roce 2010 světlo světa, nesl název Gold Rush: Alaska. Šestice můžu z městečka Sandy v Oregonu přichází o práci, protože nastává hospodářská krize. Rozhodli se vsadit vše na jednu kartu – zlato. I přes to, že s těžbou zlata nemají žádné zkušenosti, vydávají se hledat zlaté štěstí do Porcupine Creek na Aljašce.

Sezóna 2

Sezóna dva již nesla jen prostý název Gold Rush. Hoffmannovi opouští Porcupine Creek a vydávají se na Yukon, kde nachází důl Quartz Creek. Fred Dodge zůstává v Porcupine Creek a Parker Schnabel přebírá od dědečka důl Big Nugget. Všichni nacházejí zlato. Nejúspěšnější jsou Hoffmannovi, kteří nacházejí 93,5 oz (2 650 gramů) zlata a vydělávají 150 000dolarů. Fred Dodge v dole Porcupine Creek nachází 80 oz (2 280 gramů) zlata a získává 125 000 dolarů. Schnabel ve svém dole Big Nugget nachází nejméně zlata, za 34 oz (960 gramů) zlata získává 55 000 dolarů.

Sezóna 3

Třetí sezóna začala v říjnu 2012. Zlatá horečka vrcholí. Hoffmannovi v Quartz Creek vytěží 803 oz zlata a vydělávají 1 280 000 dolarů. Parker Schnabel a Fred Dodge ve svých dolech těží kolem 190 oz, což každému přinese více než čtvrt milionu dolarů.

Sezóna 4

Čtvrtá sezóna spatřila světlo světa v říjnu 2013. Začala již v srpnu pre-epizodou, kde proběhly rozhovory se všemi zlatými týmy ze třetí sezóny. V samotné sérii pak Hoffmanovu posádku postihuje obrovská krize. Vytěží sotva 2 oz zlata a jsou nuceni odejít. Naproti tomu Parker Schnabel vytěží neuvěřitelných 1 029 oz a vydělává půl druhého milionu dolarů, což je největší zisk za celou reality show. Fred Dodge těží 280 oz.

Sezóna 5

Pátá sezóna opět odstartovala pre-epizodou s rozhovory, samotná série pak začala v říjnu 2014. Parker Schnabel těží 2 538 oz a vydělává téměř 3 miliony dolarů. Hoffmanům se začíná opět dařit, těží 1 349 oz a získávají něco málo přes 1 600 000 dolarů.

Doprovodné reality show

Gold Rush: The Jungle

Mezi druhou a třetí sezónou Todd Hoffmann a několik členů posádky odcestovali do Guayany v Jižní Americe. Celou cestu vystihuje jedna jediná hodinová epizoda. Zlato sice nacházejí, jeho objem však ani zdaleka nepostačí na pokrytí vysokých nákladů na těžbu na severu země.

Gold Rush: South America

Mezi sezónou tři a čtyři se Todd Hoffmann opět vydává do Jižní Ameriky. Zlato tentokrát hledá nejen v Guayaně, ale také v Peru a Chile. Strastiplnou a dlouhou cestu ukazuje šest hodinových epizod.

A co bude dál?

Discovery Channel potvrdil šestou sezónu Gold Rush. Hlavními hrdiny opět budou rodiny Hoffmann, Schnabel a Beets. Datum premiéry ale ještě není stanoveno.

Related Images:

2 Comments

  1. Pingback: Zlatá legenda ze Skalistých hor – Zlatokopove.cz

  2. Pingback: Vybavení zlatokopa | Zlatokopove.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..