Články

Zlatá legenda ze Skalistých hor

Toto je legendární příběh o bohatém nalezišti zlata, který čeká na své znovu objevení. V roce 1870 z Tobacco Plains v Montaně se vydává skupina zlatokopů směrem do Kanady. Během cesty se od skupiny oddělili dva zlatokopové. Jeden se jmenoval Frank Lemon a druhý Blackjack.

Na své cestě, možná v okolí řeky Highwood, narazili na bohaté naleziště zlata. Oba zlatokopové váhali, jestli mají ihned vyrazit do města a nechat si vykolíkovat zábor. Obávali se, že je někdo předběhne a pozemek se zlatem jim zabere. Proto se u řeky utábořili a začali přes den hromadit horninu obsahující zlato, které by jim umožnilo rychle zahájit těžbu zlata.

Přes noc se udála, ale jedna z nevyjasněných záhad. Není jasné co v noci dělo. Kdo ze zlatokopů zaútočil první a kdo se jen bránil. Jen je jasné, že ráno byl Blackjack mrtví a Frank Lemon se zbláznil.  Šílený Frank Lemon nechal vše na místě a spěšně se vydal do Tabacco Plains, kde se uchýlil do kostela. Celou dobu jakoby ho trápil duch mrtvého Blackjacka. Po nějaké době se Frank Lemon pokusil najít ukryté zlato a naleziště zlata, bohužel však neúspěšně.

Mnoho prospektorů od těch dob hledalo legendární zlaté místo a ukryté zlato. Ale všechny tyto hledače a expedice provází smůla, jakoby nad tímto zlatem viselo prokletí Franka Lemona a Blackjacka.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..