Články

Argor-Heraeus SA: výrobce investičního zlata s více než šedesátiletou tradicí

Švýcarská společnost Argor-Heraeus SA je jedním z nejvýznamnějších rafinérů vzácných kovů. Zaměřuje se na zpracování stříbra, platiny, palladia a především zlata.

Historie společnosti začíná v 50. letech minulého století

Firma Argor-Heraeus SA byla založena roku 1951 v kantonu Tessin. Společnost má tedy více než šedesátiletou tradici. V roce 1960 získala osmdesátiprocentní podíl švýcarská banka UBS, na konci minulého století jej ale prodala.

V roce 2004 firma Argor-Heraeus SA otevřela ve městě Santiago de Chile svou první zahraniční pobočku pro Latinskou Ameriku. Kromě toho založila i německou pobočku a filiálku v Itálii.

O firmu se dělí čtyři vlastníci

Dnes společnost sídlí v městečku Mendrisio v jihovýchodním Švýcarsku a jejími vlastníky jsou Heraeus Holding s.r.o., Commerzbank International SA, Rakouská mincovna a Argor-Heraeus management. Společnost má v současnosti 190 zaměstnanců.

Firma se věnuje rafinování zlata, vyrábí polotovary, které se používají v hodinářství, šperkařství i chemickém průmyslu, nabízí i logistiku a servis v oblasti vzácných kovů.

Investiční mince a slitky

Nejdůležitějším výrobním artiklem společnosti Argor-Heraeus SA ale jsou zlaté investiční mince a slitky, které mají titul mezinárodně uznávaného standardu London Good Delivery.

Argor-Heraeus SA vyrábí zlaté slitky o hmotnosti 1 gram, 2 gramy, 5 gramů, 10 gramů, 20 gramů, 1 unce, 50 gramů a 100 gramů,.. Následně s nimi obchoduje na burzách s drahými kovy v Londýně, New Yorku, Tokiu i Dubaji.

Au-250g-Argor-Heraeus SA

Investiční zlato se používá k uložení papírových peněz. Vzhledem k jeho stále rostoucí ceně je to v dlouhodobém měřítku velmi dobrá investice. Zlato si navíc může uchovat svou hodnotu i v případě zhroucení monetární politiky.

Společenská odpovědnost

Argor-Heraeus SA je společensky odpovědná firma, která dodržuje zásady trvalé udržitelnosti. Dokládá to i řada ocenění a uznání, která společnost získala od průmyslových svazů.

SONY DSC
SONY DSC

Related Images:

One Comment

  1. Pingback: The Perth mint – Zlatokopove.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..