Články

Těžba kryptoměny

Kryptoměna, měna, která není ovládána nikým, a přesto je tak rozšířená a oblíbená. Pokud si lámete hlavu nad tím, jak můžete nějakou kryptoměnu získat, přinášíme vám podrobnosti o takzvaném těžení kryptoměny.

Počítat jako těžařský nástroj
Pod slovem těžení se dá představit ledacos, nemusíte se ale bát, že byste snad museli jít někam do dolů a kutat kryptoměnu. Ne! Kryptoměnu těžíte pomocí svého počítače.

Těžení kryptoměny probíhá pomocí výpočtů složitých matematických algoritmů, po jejichž úspěšném vyřešení získáte určitý obnos kryptoměny. K tomu, abyste ale algoritmus skutečně vyřešili, budete potřebovat velmi silný počítač vybavený silným výpočetním hardwarem, bez kterého budete těžit kryptoměnu velmi složitě.

Vyplatí se těžit?
Problémem je, že těžení krpytoměny zatěžuje počítač, což je velmi náročné na jeho chlazení, což má velký vliv na konečnou spotřebu elektrické energie. A při dnešních cenách to není opravdu lehkou záležitostí.

Když tedy spočítáme vstupní investice, které jsou do výpočetního výkonu obrovské, přidáme investici do velmi účinného chlazení, zjistíme, že celkové výdaje budou více méně přesahovat to, kolik si v kryptoměně vyděláte.

Těžební počítač
Firmy po celém světě, zabývající se výrobou počítačů velmi rychle přispěchali na pomoc těm, kteří přece jen těžit chtějí, a vyrobili počítat, který bude přesně odpovídat požadavkům na těžbu kryptoměny.

Antminer T9 – 12.5 TH/S

Tento počítač disponuje velmi vysokým výpočetním výkonem, kvůli efektivnějšímu chlazení je poměrně malý, takže ušetříte za chlazení. Je navíc přizpůsoben jen a pouze těžbě kryptoměny, takže neobsahuje nic, co by jeho výkon zpomalovalo. Pro těžaře nezbytný a ne drahý nástroj.

Těžební farmy
Mnoho lidí začalo kryptoměny těžit ve velkém, a tak se začaly zakládat těžařské farmy. Ty vznikají hlavně v Austrálii a v Číně. Denně vytěží několik bitcoinů, což je při dnešním kurtu poměrně solidní výkon.

Investice do těchto farem ale byla obrovská, a tak tito těžaři začnou vydělávat o něco později. Nic méně je to zajímavý způsob obživy, i když jste velmi závislí na tom, jaký kurz zrovna ta která kryptoměna nabídne. Seriózní společnost na těžbu kryptoměn sídlící na Islandu naleznete zde , i Vy se můžete zapojit. Registraci a nastavení zvládne i laik.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..