Články

Investice do zlata a stříbra nejenom pro bohaté

Před několika týdny vyděsil server aktuálně.cz snad všechny svou šokující předpovědí, v níž uvádí, že zlato a stříbro jako investici čeká divoký propad. Avšak byl to jen nadpis, který šokoval. Černá predikce byla jen touhou po velkém čtenářském úspěchu. V samotném článku je zlato hodnoceno jako velmi silná a bezpečná komodita. Zlato je stále, obzvlášť v době finančních bouří a hospodářského vlnobití, bezpečným přístavem.

Proto není divu, že i předpověď vývoje ceny investičního zlata pro konec roku 2013 slibuje mírný nárůst, což je pro majitele zlatých cihliček či blyštících se zlaťáků, velmi dobrou zprávou. Vězte, že unce zlaté rudy stála v lednu 2006 545 dolarů. Na konci minulého roku se pak cena pohybovala kolem hranice 1700 dolarů. V letošním roce poté očekáváme stabilní nárůst nad hranicí osmnácti set dolarů za trojskou unci.

Rakouská zlatá investiční mince – dukát 1915

Neméně hodnotný investiční potenciál v sobě skrývá i stříbrná ruda. Stříbro je dlouhodobě podhodnocenou komoditou, což v podstatě znamená, že dříve nebo později zažije doslova raketový nárůst své ceny. I statistiky hovoří jasně: stříbra se vytěží asi osmkrát méně než zlata, přičemž jeho hodnota je až padesátkrát nižší. V závislosti na tom, že více než osmdesát procent světové produkce tohoto bílého kovu jde do stále více se rozvíjejících oblastí jemné a počítačové elektroniky, automobilového průmyslu, lékařství či baterií, vzbuzuje tato komodita slibné investiční vyhlídky.

Nyní, více než kdy jindy, však může být majitelem tohoto bezpečného kovu každý z vás. Mnoho investičních a poradenských společností nabízí možnost spoření do těchto komodit, jako alternativu k zaběhlému stavebnímu spoření či důchodovému zajištění. Myslet si, že nákup zlata a stříbra je jen pro bohaté už dnes padá. V současnosti stačí zhruba pět set korun měsíčně, abyste mohli začít zvyšovat své úspory. Společnost GoldenGate nabízí kupříkladu spoření s originálními zlatými a stříbrnými mincemi. U samotného spoření do stříbra pak investoři, při měsíční vložené částce patnácti set korun, předpokládají zhodnocení ve výši dvaceti procent. Běžná stavební spoření vám zaručí zhodnocení mezi dvěma až třemi procenty. Prodejem investičního stříbra a zlata se zabývá například i společnost Silverum, u níž máte možnost vybírat hned z několika druhů mincí, ale i například slitků, či samotných cihel. Samozřejmě i v této oblasti platí heslo „důvěřuj, ale prověřuj.“ Doporučujeme proto nakupovat u předem ověřených investičních společností a renomovaných obchodníků.

1 Shares

One Comment

  1. Pingback: Největší mýty o diamantech, kterým dodnes věří množství lidí | Zlatokopove.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..