Články

The Perth mint

Dnes světově proslulá mincovna s charakteristickým logem, v němž je vyobrazena labuť, byla založena již na konci 19. století v australském Perthu coby pobočka britské Královské mincovny. Jejím duchovním otcem se stal sir John Forrest. Teprve v sedmdesátých letech minulého století potom přešla pod vlastnictví vlády západní Austrálie. Klíčovým se v historii mincovny stal přesun do vlastnictví společnosti GoldCorp, respektive jedné z jejích dceřinných společností – Western Australian Mint. Tou druhou je GoldCorp Australia.

Mincovna si díky svým produktům vydobyla elitní pozici. Zaobírá se rafinací drahých kovů, výrobou zlatých prutů, průmyslových výrobků, investičních zlatých cihel a také ražbou mincí, ať už investičních, pamětních nebo numismatických. Stejně tak dodává polotovary pro další proslulé světové mincovny. Přičemž momentálně si přímo na webových stránkách samotné společnosti můžete pořídit především širokou škálu minci (rozdělených do tématických kolekcí), ale také šperků nebo upomínkových předmětů. Dosud největší zlatou minci světa má také na svém kontě The Perth mint – je jí Australian Kangaroo, což je populární investiční mince, která si získala celosvětový věhlas. Můžete si ji zakoupit také u nás. Na rubové straně má motiv klokana, na lícu portrét britské královny. Přičemž předchůdce této mince, který se jmenoval Nugget, měl místo klokana motiv nugetu.

Slitky nebo mince vyrábí ze zlata, stříbra, platiny či paladia. Její výrobky splňují přísné standardy – odpovídá londýnské normě Good Delivery. Obchodovat s nimi tak bez obtíží lze na všech světových trzích.

Chcete-li investovat, můžete tak učinit do drahých kovů veškerých standardních velikostí a druhů. Momentálně máte navíc možnost si vybrat hned ze čtyř programů. Ty jsou sestaveny tak, aby vyhovovaly všem typům investorů.

Mincovnu The Perth mint si můžete prohlédnout i na vlastní oči, jelikož se stala vyhledávanou turistickou atrakcí.

Adresa:
310 Hay Street
East Perth
WA 6004
AUSTRALIA

zlaty-NUGGET

Related Images:

2 Comments

  1. Pingback: Rekordní nuggety zlata | Zlatokopove.cz

  2. Pingback: Australian Kangaroo – Zlatokopove.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..